Inženjer za informacijsku i kibernetičku sigurnost [m/ž]

Zaduženja i odgovornosti

KING ICT jedan je od vodećih regionalnih sistem integratora u isporuci i implementaciji suvremenih informacijskih rješenja i tehnologija sa snažnim fokusom u isporuci sigurnosnih rješenja.

Posebno prepoznajemo važnost i tržišnu potrebu za kvalitetnim rješenja u području informacijske i kibernetičke sigurnost i upravo zbog toga KING ICT nastavlja graditi i ulagati u InfoSec tim koji već niz godina uspješno isporučuje sigurnosne projekte našim korisnicima.

PRIDRUŽI NAM SE!

...ako si proaktivna i motivirana osoba, ako imaš znanja, sposobnosti i iskustva u području IT sigurnosti ili sistemske i mrežne infrastrukture, a želiš se dalje profesionalno razvijati u području informacijske i kibernetičke sigurnosti.

Kao Inženjer za informacijsku i kibernetičku sigurnost imaš prigodu učiti, imaš projekte na kojima odmah možeš sudjelovati, dobru ekipu, tvrtku koja će u ulagati u tvoju edukaciju, certifikaciju i usavršavanje, imaš kome predložiti svoje ideje za profesionalni razvoj te kako dalje unaprjeđivati naš portfelj proizvoda i usluga.

Širi opseg posla je:

  • rad na projektima iz domene informacijske i kibernetičke sigurnosti
  • savjetovanje, dizajn, implementacija i održavanje rješenja za informacijsku i kibernetičku sigurnost u jednom od sljedećih područja:
    • Identity and Access Management  (IAM, PAM, PKI, LDAP, …)
    • Data Security (DLP, DB security, enkripcija, klasifikacija)
    • zaštita od prijetnji i zloćudnog koda
    • potencijalno i druga područja informacijske sigurnosti
  • prezentacije rješenja korisnicima i na stručnim konferencijama
  • radionice s korisnicima, izrada snimke stanja i analiza
  • izrada dokumentacije
  • suradnja  s proizvođačima opreme i korisnicima za razumijevanje sigurnosnih zahtjeva i pripadajućih trendova i novih tehnologija

Mjesto rada:

Primarno u Zagrebu i povremeno ovisno o mjestu izvođenja projekta (može biti bliža regija ili EU)

Očekivanja

Od kandidata očekujemo minimalno:

  • VŠS/VSS tehničkog smjera (poželjno FER, FOI, PMF)
  • 2 godine radnog iskustva na sličnim poslovima ili odgovarajuće kompetencije
  • dobro poznavanje načela, praksi i standarda IT sustava i informacijske sigurnosti
  • dobro poznavanje i iskustvo u radu u jednom od sljedećih područja:
    • IT sigurnost
    • sistemska IT infrastruktura (Microsoft ili Linux)
    • mrežne infrastruktura
  • aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pismu
  • spremnost na kontinuirani razvoj i visoku razinu odgovornosti
  • komunikativnost, proaktivnost, asertivnost, organizacijske vještine, temeljitost u pristupu
  • posjedovanje vozačke dozvole B kategorije

Poželjno (ne i obavezno) je posjedovanje:

  • vještina u radu sa skriptnim jezicima i programskim jezicima
  • stručnih certifikata iz domene informacijske sigurnosti (ISC2, ISACA, ISO/IEC 27001, SANS, COBIT, CompTIA Security+, PECB, …)
  • stručnih certifikata za rad sa tehnologijama za sigurnost informacijskih sustava
  • stručnih Microsoft certifikata ili certifikata iz područja mrežnih tehnologija

Što nudimo:

S obzirom da su nam kvaliteta isporučenih rješenja i povjerenje korisnika najvažniji te da smo svjesni da su ljudi glavni kapital tvrtke, nudimo izvrsne radne uvjete, poticajnu okolinu koja prihvaća ideje i inicijativu, kontinuirano stručno usavršavanje i certificiranje te napredak u skladu s rezultatima

NAPOMENA:

Djelatnik/ca na ovom radnom mjestu proći će sigurnosnu provjeru Ureda vijeća za nacionalnu sigurnost, osim ako već ima važeće uvjerenje o sigurnosnoj provjeri propisane razine.