Poslovni Analitičar

Zaduženja i odgovornosti

KING ICT jedan je od najvećih regionalnih sistem integratora, koji svojim korisnicima nudi kompletna informatička i poslovna rješenja. KING ICT nudi informatička i poslovna rješenja, od usluga savjetovanja, oblikovanja, razvoja, izgradnje, upravljanja, poboljšanja i održavanja informacijsko-komunikacijskih sistema do edukacije za njihovo korištenje.

Kompanija KING ICT prisutna je na tržištu Bosne i Hercegovine od 2006. godine, a na hrvatskom ICT tržištu posluje od 1998. godine, kao jedna od članica M SAN grupacije.

Sve detalje pogledajte na: http://www.king-ict.ba/

Očekivanja

U cilju osnaživanja svog tima raspisuju oglas za poziciju:

                                                                    Poslovni analitičar (m/ž)
                                                                                Sarajevo

Širi opseg posla podrazumijeva:

− Analiza poslovnih procesa
− Prikupljanje, definisanje i dokumentovanje projektnih zahtjeva na radionicama sa klijentom
− Projektovanje rješenja, izrada funkcionalnih specifikacija koje opisuju traženo rješenje
− Izrada projektne i korisničke dokumentacije
− Direktna komunikacija sa razvojnim timom tokom faze izrade rješenja
− Modeliranje poslovnih procesa (flowchart, BPM i slični)
− Ostvarivanje i održavanje odnosa sa korisnicima
− Aktivnosti konfiguracije i testiranja sistema
− Edukacija ključnih korisnika i administratora sistema

 Uslovi:

− VSS informatičkog ili srodnog područja
− Minimalno 3 godine radnog iskustva
− Prethodno iskustvo u području poslovne analize
− Radno iskustvo u području programiranja, baza podataka, vođenja projekata (prednost)
− Razumijevanje IT tehnologija i procesa razvoja softvera
- Iskustvo u radu sa agilnim metodologijama razvoja softvera (prednost)
− Poznavanje koncepata objektno orijentiranog programiranja i relacijskih baza podataka
− Odlično poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu
− Vozačka dozvola B kategorije

Od idealnog kandidata očekujemo:

 − Analitičko razmišljanje i rješavanje problema: mogućnost procesne analize, obrade i analize informacija iz različitih izvora, kreativno razmišljanje, donošenje odluka, učenje i brzo usvajanje novih vještina i znanja, generiranje novih ideja, rješavanje problema, konceptualno i vizualno razmišljanje.

− Komunikacijske vještine: odlično vladanje verbalnom i neverbalnom komunikacijom, izražavanje u pisanoj komunikaciji, aktivno slušanje i zapažanje, uvjeravanje, upravljanje interakcijom, prezentacijske vještine i jasno prenošenje poruke.

− Rad sa ljudima: timski rad, pregovaranje i rješavanje konflikata.

− Organizacijske vještine: sposobnost planiranja zadataka, efikasnog upravljanja vremenom i dodjelu prioriteta zadacima.

 − Samoinicijativnost / Proaktivnost

Ako ti sve ovo zvuči privlačno, a istovremeno si proaktivna i visoko motivirana osoba, profesionalnim izazovima prilaziš s pozitivnim stavom, brzo učiš i spreman/na si za timski rad, pošalji nam svoju prijavu i pruža ti se mogućnost da postaneš dio našeg tima.